• Thumb 151e84414f9784a69fe89fad52c10e42

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Впровадження безконтактної оплати у громадському транспорті

ПІБ ініціатора: Тютюнник Олександр Вікторович
Статус: На розгляді
Петиція №4282
Дата початку збору підписів: 27.08.2018 17:08

Суть електронної петиції

Шановна громада міста,давайте робити наше місто краще і комфортніше !

У чому зміст петиції?
Єдиний квиток для всіх видів громадського транспорту на основі безконтактної електронної пластикової карти. Мета цієї інновації – спростити та зробити більш прозорою оплату за проїзд в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах, трамваях і метро.

Як це працюватиме?
Найпростіше буде пояснити на прикладі. Систему запровадили в місті. Що далі? Ви купуєте спеціальну проїзну картку. Це і є ваш е-квиток, який надалі можна буде поповнювати. Як? Так, як визначить місто: за допомогою терміналів, інтернет-банкінгу, смс або у спеціальних касах.
Громадський транспорт обладнають валідаторами – спеціальними зчитувальними пристроями. Вони будуть розташовані біля дверей та у салоні транспорту. Пасажиру буде достатньо просто провести квитком, розміром із банківську картку, біля валідатора. Проїзд оплачений.

Що буде з пільговиками?
Люди з правом пільгового проїзду користуватимуться транспортом далі безкоштовно. Отримати електронний квиток вони теж матимуть можливість безкоштовно.
Важливо, аби пільговики не просто заходили в салон, а також свою картку засвідчували через валідатор. Це так званий «нульовий квиток» для пільгових категорій, який в Україні реально існує лише на словах. Таким чином це дозволить вирішити вічну проблему компенсацій за пільгові перевезення, каже Яніка Мерило: «Сьогодні немає адекватної статистики, де і скільки перевозять пільговиків. Облік пасажиропотоку завдяки е-квитку покаже, якими насправді мають бути компенсації».
Е-квиток – можливість уникнути пільгової дискримінації.. «У мене в салоні і так багато пільговиків. Чекайте наступну маршрутку!»

А що з тими, хто не оплатить проїзд?
Контролю ніхто не скасовував, а десь його стане навіть значно більше. Контролери будуть оснащені спеціальними приладами, які зможуть зчитати і перевірити транспортні картки пасажирів.

Отже ,якщо коротко о + е-квитка:
1.Це комфорт,е-квитком можно розплачуватися у всіх видах транспорту.
2.Одна з головних переваг не тільки для городян ,але і для економіки міста.Це - боротьба з корупцією та виведення величезної суми готівки з «тіні».
3.Зупинка пільгової дискримінації.
4.Статистика перевезень.Це допоможе оптимізувати маршрути і покаже реальний трафік.

Дякую за увагу!Дуже сподіваюсь ,що Ви підтримуєте прагнення покращення нашого з Вами життя.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію