• Thumb c1af01022fa40ea6c0322cd79b58e720
  • Thumb ec6f878166a3a049988f995ea9a6e1dd
  • Thumb 27275106abe6409036c2a4154106e6b4
  • Thumb 6ce17bf6caa36eed35a256435a723189
  • Thumb 96bea5195979acfe12e1c4f552f1300a
  • Thumb 3b1119e42bd0edbf8c9f1fbf01b807a7

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Розробити та запровадити програму по створенню спеціально облаштованих місць для вигулу собак з усіма умовами по всіх районах м.Запоріжжя

ПІБ ініціатора: Катиш Євгенія Віталіївна
Статус: На розгляді
Петиція №7669
Дата початку збору підписів: 25.01.2022 16:36

Суть електронної петиції

Шановні мешканці міста Запоріжжя!
Ми всі прагнемо порядку, і бажано не тільки вдома, а й всюди, де ми проводимо свій час. Деякі виховують не тільки дітей, а й приділяють увагу братам нашим меншим.
АЛЕ чи всі власники собак знають про спеціальні місця, де їх тваринки можуть бігати без повідця, де є екопакети для прибирання відходів і миски з водою???? Ні. Бо в Запоріжжі такого ще не існує, немає спеціально облаштованих місць вигулу домашніх тварин з усіма умовами !!!

Як вигулюють собак у Європі?
В Європі собаки є добрими і не агресивними. Вони кастровані. В Амстердамі песики гуляють всюди, але на повідцях. Люди прибирають за ними, а в спеціально відведених зонах відпускають погуляти. У Швейцарії все влаштовано так само.
Якщо в Німеччині людина не має тваринки, то це дивно, бо здається, що вони є у всіх. Їх можна побачити у кафе, магазинах і банках. Але всі зареєстровані, кастровані та на повідцях. Господарі завжди за ними прибирають. Тут їх понад десять мільйонів, але кожен власник дотримується правил, встановлених на своїй території. Наприклад, на деяких землях не можна спускати собаку з повідця у під’їзді чи по дорозі, де є будинки, та навіть у лісі.
Головне, що об’єднує жителів європейських міст — це відповідальність за собаку та за її взаємодію з оточуючими.

Досить часто можна почути скарги жителів на домашніх улюбленців і їхніх власників. Претензія людей полягає в тому, що тварин вигулюють у заборонених місцях: на дитячих майданчиках, тротуарах, у парках, на стадіоні.
Тобто, жителів турбує вигул собак у місцях, де нема елементарних засобів для забезпечення порядку та чистоти. У підсумку, залишаються відходи від собак.

Прибирання відходів – питання не лише краси вулиць. У собачих фекаліях містяться небезпечні мікроорганізми. Від них можуть постраждати маленькі діти, які так і норовлять підняти щось із землі та взяти до рота. Або спортсмени на футбольному полі, які в силу своєї діяльності торкаються руками, тілом, чи то навіть, коли падають обличчям на траву. А також інші домашні тварини страждатимуть.
Щоб уникнути цього, добросовісні українські собачники носять із собою на прогулянки пластикові совки і відразу закопують екскременти своїх улюбленців у землю, інші – використовують паперові пакети. Також можна просто підкладати під песика газету, а потім звертати залишене собакою у пакет.

Приміром, у Кембриджі (штат Массачусетс) збір фекалій перетворили на справжній енергозберігаючий акт. У парках власники тварин викидають екскременти у спеціальні резервуари (метантанки). Там відходи змішуються із анаеробними бактеріями, бродять і утворюють метан, який потім забезпечує енергією ліхтарі на вулиці.
У Європі для тварин облаштовують ділянку розміром 2×3 метри, її засипають піском, гравієм і роблять дренажну систему, яка дозволяє змивати дощами екскременти в землю. Великі виділення можна зібрати в пакет і викинути їх у смітник. Такі, свого роду туалети, можна робити у різних ділянках міста, оскільки вони не займають великої площі і не потребують великих затрат.

В Запоріжжі наразі навіть у спеціально відведених для чотирилапих місцях спеціальних сміттєзбірників не знайти. А там, де вони є, більшість людей всеодно знаходять причини не прибирати за своїми улюбленцями, де головний аргумент: “Почну прибирати, коли всі почнуть”.

Я вважаю, що на спеціально відведених місцях потрібно щоб були:
1. Контейнери для відходів. Вони взагалі мають бути у всіх громадських місцях.
2. Пакети для збору. Більшість з тих, є — неекологічні. Але потрібно старатися використовувати більше екологічні пакети,вони не так забруднюють навколишнє середовище.
3. Попереджувальні знаки. Вони мають бути, адже на території бігають собаки різного розміру та порід без повідців. Але чотирилапі, які визначені, як потенційно небезпечні, не можуть знаходитися без намордника та повідця навіть у цій зоні.
4. Огородження. Вони мають бути встановлені під певним кутом, аби собака не загнала іншу.
5. Миски з водою.
6. Самі зони мають відводитися біля будинків, бо людям потрібно гуляти десь неподалік від місця, де живуть. За нормами вони мають бути на відстані не менше ніж 40 метрів від помешкань та дитячих майданчиків.
Якби були такі майданчики, то не було б проблем з вигулом собак як у власників собак, так і у інших громадян . А то виходить,закони як і де вигулювати, є. А місць де ці закони можна дотримуватися, немає.

Таким чином власникам собак доводиться або дотримуватись закону та знущатись над твариною, не даючи їй вільно побігати, що є неприпустимим, або ж порушувати закон. Тому хотілось би щоб адміністрація міста Запоріжжя затвердила програму по створенню таких майданчиків!!!

Пухнасті улюбленці посідають важливу частину нашого серця та роблять життя яскравішим.
А ще – це велика відповідальність, пам'ятайте про це. Та вирішуючи будь-які проблеми із собаками, треба, в першу чергу, залишатися людьми. Будьте взаємоввічливими та любіть песиків.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію