Зібрано підписів

    Кількість днів

    Заголовок петиції

    Гучний шум

    ПІБ ініціатора: Караванський Максим Вікторович
    Статус: На розгляді
    Петиція №6175
    Дата початку збору підписів: 25.08.2020 14:56

    Суть електронної петиції

    Дана петиція з приводу організації роботи дискотек та розважальних закладів на набережній магістралі, таких як «Веселий Роджер», «Пантера», особливо гучних - «VADA», «Понеслось», «Black bar» та інших, які розташовані в районі бул. Шевченко 77. Незважаючи на те, що заклади розташовані на відстані через дорогу від жилих будинків, відсутність будь-якої звукоізоляції та наявність води поруч, дозволяє звуку, який саме вночі вмикається надзвичайно гучно, розноситись далеко за межі даних закладів. Це відсутність нормального сну кожного дня з 22 до 8 ранку, порушення наших прав на відпочинок в нічні години, як наслідок погіршення самопочуття та загального стану здоров’я дорослих і дітей, які виявилися заручниками даної ситуації, через те, що проживають поруч.
    Як проводити своє дозвілля та заробляти на життя – це особиста справа кожного, доки це в рамках Законодавства та не заважає іншим громадянам. Але окрім нічного шуму даний вид «культурного» відпочинку значно погіршує криміногенну ситуацію нашого району. Це зводить нанівець всі зроблені даними закладами заходи щодо благоустрою. Не виникає бажання прогулюватися гарною, але небезпечною набережною пізно ввечері, коли на тебе можуть напасти з ножем або зґвалтувати відпочивальники на підпитку чи під дією наркотичних засобів, які з’їжджаються на гучні вечірки з усього міста.
    Такі питання можуть вирішити лише справжні керівники нашого міста, оскільки саме органи місцевого самоврядування дають дозволи на роботу таких закладів та здійснюють контроль за благоустроєм міста, який повинен бути не лише гарною візуальною картинкою для передвиборчих кампаній, а дійсно робити місто комфортним для проживання. Можливо Ви зможете провести зібрання власників закладів, з пропозицією облаштувати звукоізоляційними панелями свої дискомайданчики, чи хоча б не вмикати гучно музику після 22.00, або значно підвищити рівень штрафних санкцій. Якщо є бажання, можна знайти шляхи вирішення цієї проблеми.
    Мабуть Ви відповісте, що це справа не Вашої компетенції, а поліції. Можу Вам сказати, що майже щоденні виклики поліції ніяким чином не вирішують справи. За словами поліцейських – вони не можуть кардинально вплинути на порушників тиші, лише роблять попередження, знімають відео, та передають дані дільничному, для виписки мізерного адмінштрафу, на який власники закладів чхати хотіли, як і на нас. Кожного вечора я у відчаї і розпачі не знаю, що відповісти своїй дитині, яка не може заснути, і запитує: «Мамо, чому так гучно грає музика?» Тому, що хтось хоче розважатися, хтось хоче заробити на цьому, а ми?!… ми потерпимо, бо немає ні в кого компетенції вплинути на це…
    Згідно зі статтею 28 Конституції України Кожен має право на повагу до його гідності.
    Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.
    Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.
    Музика неодноразово використовувалася в якості тортури або сильного психологічного впливу. При цьому грає роль як гучність музики (акустичний удар), так і її агресивність, тривалість і культурна неприйнятність для жертви.
    Згідно зі статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:
    • здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;
    • забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;
    • вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):
    1. жилих будинків і прибудинкових територіях;
    2. лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;
    3. готелів і гуртожитків;
    4. розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;
    5. інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
    6. парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
    Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.
    ВИМАГАЄМО:
    Заборонити діяльність літніх майданчиків, а також діяльність розважальних закладів, які не перебувають в закритих приміщеннях після 22:00.
    Сподіваюсь на недарма надані Вам повноваження, та реальне вирішення дійсно нагальної для багатьох жителів даного району проблеми, а не формальну відписку.

    поширити електронну петицію:

    перелік осіб, які підтримали петицію