Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Зробити сучасний європейський парк Громади в центрі Запоріжжя на місці знищеного скверу Яланського та скверу біля цирку

  ПІБ ініціатора: Тарасов Денис Олегович
  Статус: На розгляді
  Петиція №7371
  Дата початку збору підписів: 08.12.2021 14:11

  Суть електронної петиції

  01.12.2021 р. Запорізький апеляційний суд задовольнив позов Віслоух Л.В., визнав незаконним та скасував рішення Запорізької міської ради № 62/131 від 24.12.2008 р. «Про передачу в оренду ТОВ «ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ» земельних ділянок на перехрещенні вул.Сорок років Рад.України та вул.Лермонтова для розташування багатофункціонального торгово-розважального комплексу» та недійсними договори оренди землі № 040926100470, № 040926100471 від 17.04.2009 р. укладені між Запорізькою міською радою та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ".

  Згідно норм цивільного процесуального законодавства України рішення апеляційного суду набирає законну силу з моменту його проголошення.

  Таким чином, з 01.12.2021 р. договори оренди щодо скверу Яланського та скверу біля цирку визнані недійсними і на цей час земельні ділянки знаходяться у власності та користуванні територіальної громади м.Запоріжжя. Загальна площа цих скверів складає 3,71 га.

  Згідно Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України "Парк - самостійний архітектурно-організаційний комплекс площею понад 2 га, який виконує санітарно-гігієнічні функції та призначений для короткочасного відпочинку населення".

  Враховуючи недостатню кількість у Запоріжжі територій загального користування з зеленими насадженнями (парків, скверів тощо) та те, що цей парк є природнім фільтром в центральній частині міста Запоріжжя, де постійно спостерігається смог з заводів та перевищення гранично-допустимих концентрацій викидів.

  Враховуючи, що доля парку Яланського турбує громаду м.Запоріжжя з 2006 року, а боротьба щодо його повернення з незаконної оренди ТОВ «ЛЕНД ДІВЕЛОПМЕНТ» триває силами громадськості з 2009 року. Приймаючи до уваги громадські слухання 2009 та 2018 року, коли громадою м.Запоріжжя було проголосовано за збереження парку та проти його забудови. З огляду на всі події, які відбувались навколо парку з 2018 року, в тому числі його незаконну вирубку, та подальші неодноразові спроби громадськості та громади відновити його власними силами. Враховуючи суспільний резонанс цього питання.

  Просимо:
  1. Створити робочу групу за участю представників громадськості та громади м.Запоріжжя щодо відновлення парку Яланського.
  2. Надати скверу Яланського та скверу біля цирку статус парку та категорію землі рекреаційного призначення.
  3. Провести міжнародний конкурс на кращий проект нового парку.
  4. Створити сучасний європейський парк та назвати його парком Громади.

  поширити електронну петицію:

  перелік осіб, які підтримали петицію