Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Збережіть дитячі бібліотеки міста Запоріжжя

  ПІБ ініціатора: Ситнікова Надія Федорівна
  Статус: На розгляді
  Петиція №6487
  Дата початку збору підписів: 21.01.2021 15:53

  Суть електронної петиції

  Дитячі бібліотеки в нашому місті – це не просто книгосховище, а неймовірно різносторонній простір для розвитку наших дітей. Єдине місце об’єднує в собі книжковий магазин, комп’ютерний клуб, центр розвитку, а інколи навіть театр зі спортивним клубом. Та найважливіше - що все це – безкоштовно. Сучасна дитяча бібліотека повністю відрізняється від того, що уявляє кожен, хто чує це слово. Можливо зараз, з появою інтернету, комусь може здатися, що бібліотеки більше не потрібні. Але це зовсім не так. Кожного року дітям видають у школі список літератури для обов’язкового читання, що відрізняється для кожної школи. Але не всі твори є у безоплатному доступі, або не усім можна читати з екрану через проблеми з зором, а купувати таку кількість книжок для батьків фінансово проблематично. Та навіть під час навчального року не в усіх бібліотеках є достатня кількість екземплярів потрібної книжки. Як результат - із закриттям бібліотек, діти позбавляються права на користування досягненнями культури, права на отримання інформації та освіту, що суперечить закону України про культуру та закону про охорону дитинства.
  Дитячі бібліотеки чудово справляються зі своїми обов’язками – піклуючись про естетичне виховання та культурний розвиток дітей, прилучення їх до цінностей вітчизняної та світової культури.
  Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні забезпечити збереження та охорону культурної спадщини, що повинно включати розвиток та функціонування бібліотек, як і належить за законом України. Адже доступність для різних категорій населення культурних цінностей шляхом користування фондами бібліотек, що належать до Державного бібліотечного фонду України, гарантується Конституцією. Ми маємо зберегти для наших дітей та онуків можливість самим обирати де читати, як і що.

  поширити електронну петицію:

  перелік осіб, які підтримали петицію