• Thumb 9ef9486d0b9822a5d9764e554f459e87

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Збереження пам’ятника В.І.Леніну як об’єкту монументального мистецтва

ПІБ ініціатора: Микитенко Лідія Миколаївна
Статус: З відповіддю
Петиція №155
Дата початку збору підписів: 23.01.2017 15:40

Суть електронної петиції

В 2015 році Верховна Рада України прийняла закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (закон про «декомунізацію»). Це був необхідний політичний крок, що мав однозначно покінчити з радянськи минулим нашої держави – України. По всій країні розпочалося його безумовне виконання. Десь краще, десь гірше, але виконували… Запорізька міська рада також прийняла всі необхідні рішення в 2016 році і тепер Запоріжжя очистилося від «радянскьх скрепів». Однак, важливо саме те, що в нашому місті не було вандалізму. Це важливому тому, що всі пам’ятники – це в першу чергу об’єкту мистецького витвору. Наприклад, пам’ятник Кірову, що розміщувався на пр. Металургів в м. Запоріжжі був зроблений всесвітньо відомими скульптором – Кавалеридзе. Памятник Леніну також був і залишається витвором мистецтва, адже був самим високим пам’ятником в Україні. Його скульптор – Лисенко також був провідний і талановитий скульптор свого часу. Однак, наразі в ЗМІ з’явилась інформація, що пам’ятник Леніну планують продати або переплавити. Це не вірне рішення. Його треба залишити. Він в першу чергу об’єкт монументального мистецтва. Це частина культурної спадщини. Ми маємо його зберегти навіть для того, щоб майбутнє покоління українців пам’ятало уроки радянського минулого. Пропоную зберігти пам’ятник Леніну в Запоріжжі (не продавати або знищувати). Хай буде на зберіганні або у відповідному музеї тоталітарного минулого.

Відповідь на електронну петицію:

Шановна Лідія Миколаївно!

 

Стосовно електронної петиції щодо збереження пам’ятника В.І. Леніну як об’єкту монументального мистецтва повідомляємо.

Відповідно до Регламенту Запорізької міської ради, затвердженого рішенням від 25.08.2016 №64 та Положення про електронні петиції, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 30.11.2016 № 101 на засіданні міської ради 31.05.2017 було розглянуто проект рішення «Про підтримку електронної петиції щодо збереження пам’ятника В.І.Леніну як об’єкту монументального мистецтва».

Проект рішення «Про підтримку електронної петиції щодо збереження пам’ятника В.І.Леніну як об’єкту монументального мистецтва» не був підтриманий більшістю депутатами міської ради.

В разі незгоди з відповіддю Ви маєте право на оскарження згідно з діючим законодавством.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію