• Thumb 18c3faf8bd526c171af37e9fbef29e68
  • Thumb 8c598cb05044a59175cbf83cf57789fc

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Запорізька громада проти розміщення афганських біженців

ПІБ ініціатора: Зайченко Максим Леонідович
Статус: Підтверджена
Петиція №6932
Дата початку збору підписів: 20.09.2021 14:28

Суть електронної петиції

Із публікацій засобів масової інформації, текстів опублікованих документів Уряду та публічних заяв окремих представників влади стало відомо, що на території України у найближчий час планується розгортання перших пунктів тимчасового розміщення біженців, де буде розміщено понад 5000 громадян Ісламської Республіки Афганістан, що покинули свою країну через виведення американського військового контингенту із Афганістану. Україна ще ніколи не приймала одразу таку кількість біженців із третіх країн.

Натомість, мусимо нагадати, що на даний момент в Україні зареєстровано 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб з окупованих Донецької і Луганської областей, Криму. Ще десятки тисяч громадян України досі залишаються в населених пунктах, які регулярно зазнають обстрілів та руйнувань. Всі вони досі не отримали від Держави ні адекватної фінансової компенсації, ні робочих місць, ні постійного житла. Відповідні органи виконавчої влади, завданням яких є піклування про внутрішньо переміщених осіб восьмий рік стверджують, що у Держави немає фінансових та матеріальних ресурсів для системного вирішення проблем українців, що постраждали через військові дії на Донбасі та тимчасову окупацію Криму.

Для порівняння, розмір запланованих Урядом витрат на біженців з Афганістану складає 500 000 000 гривень, а на придбання житла для ВПО з Донецької й Луганської областей на 2021 рік - 125 000 000 грн.

Таким чином, ті фінансові ресурси, які повинні бути направлені на потреби громадян України, що постраждали від російської агресії будуть використані для допомоги афганцям, які навіть не захотіли захищати свою країну від Талібану.

Українські місцеві громади не отримають жодного зиску від знаходження на їх території тисяч афганських мігрантів - лише потенційні і реальні небезпеки пов’язані із насиллям проти жінок та розповсюдженням важких наркотиків. Глава МВС зазначає занепокоєння Державної міграційної служби, представники якої прогнозують, що Україна не зможе витримати навалу афганських біженців.

Зважаючи на вищевикладене й соціально-економічну ситуацію в країні закликаємо розглянути на сесії міської ради та підтримати петицію щодо ЗАБОРОНИ виділення коштів із місцевого бюджету та земельних ресурсів на потреби розгортання пунктів тимчасового розміщення біженців з Афганістану на території нашої громади.

Авторизуватися, щоб підписати

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію