• Thumb 0182e53eec9a5a971150e2d3fd8b99ce

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Заборона на розташування пересувних цирків з тваринами на території м. Запоріжжя

ПІБ ініціатора: Табунщик Олена Сергіївна
Статус: На розгляді
Петиція №1011
Дата початку збору підписів: 14.06.2017 09:54

Суть електронної петиції

Використання тварин в цирках – це анахронізм та невиправдана жорстокість. В гастролюючих цирках–шапіто неможливо створити необхідні умови для нормального життя диких тварин, що порушує Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та не відповідає нормам наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища УКРАЇНИ N 429 «Про затвердження Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах».
Ми вважаємо неприпустимим розташування пересувних цирків на території нашого міста, адже у Запоріжжі немає можливості надати природні та безпечні умови перебування в місті ведмедям, слонам, тиграм, левам, крокодилам, зміям, макакам чи іншим диким тваринам, що несе загрозу для його мешканців. Останні випадки з гастролями пересувних цирків в м. Прилуки (березень 2017 р.), м. Біла Церква (26 травня 2017 р.) підтверджують високий рівень небезпеки для населення.
До того ж, цирки, які в своїх шоу-програмах використовують тварин, виховують жорстокість та підкріплюють негуманне ставлення до всього живого в дітей, які є основною аудиторією шапіто. Цирк піддає тварин неприродним стражданням, занижує повагу суспільства до них, створює стереотипне хибне уявлення про відносини людина-тварина.
Ми вимагаємо прийняти рішення про заборону в Запоріжжі пересувних цирків-шапіто, які використовують у своїх шоу тварин. Локальна заборона на розміщення пересувних цирків з тваринами в місті знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування та регулюється наступними нормативно-правовими актами України: «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 30 вересня 2010 року № 429 «Про затвердження Порядку та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах», Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року №1402 «Про затвердження правил транспортування тварин».
В Україні заборону на розташування пересувних цирків вже підтримали Дніпро, Львів, Миколаїв, Київ, Ірпень та інші.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію