Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Вимога відкрити комунальні заклади дошкільної освіти (ясла-садок) у яких є укриття

  ПІБ ініціатора: Бабіч Катерина Анатоліївна
  Статус: Підтверджена
  Петиція №8480
  Дата початку збору підписів: 18.09.2023 09:29

  Суть електронної петиції

  Звертаюсь до відповідальних осіб Запорізької міської ради, які займаються питанням що до організації роботи комунальних закладів дошкільної освіти. Прошу посприяти вирішенню питання щодо відкриття дитячих садочків, оскільки існує нагальна потреба в отриманні дітьми дошкільного віку освіти за відповідною програмою Міністерства освіти України в очній формі. Дистанційна форма навчання не забезпечує повноцінного отримання дітьми навчальної програми від педагогів. Більшість дітей не сприймає навчальний матеріал через транслювання гаджетами.
  Кожна дитина потребує та має право на очний навчальний процес.
  Відповідно до статті 54 Конституції України:
  Кожен має право на освіту.

  Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

  Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

  Відповідно до статі 28 Закону України «Про дошкільну освіту»:
  Права дитини у сфері дошкільної освіти
  1. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України ”Про освіту”, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
  2. Дитина має гарантоване державою право на:
  безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних закладах дошкільної освіти;
  безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
  захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;
  безоплатне медичне обслуговування у закладах дошкільної освіти;
  захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;
  здоровий спосіб життя;
  діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти.

  Згідно зі статтею 19 ЗУ «Про охорону дитинства»:
  Право на освіту
  Кожна дитина має право на освіту.

  Держава гарантує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; надання державних стипендій та пільг учням і студентам цих закладів у порядку, встановленому законодавством України. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

  Держава забезпечує право на вибір навчального закладу і навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах.

  Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування організовують облік дітей дошкільного та шкільного віку для виконання вимог щодо навчання дітей у загальноосвітніх навчальних закладах.

  Прошу звернути увагу на той факт що всі діти різні та індивідуальні, хтось із дітей візуал, хтось аудіал, дискрет, кінстетик. Дослідження доводять, що більшість дітей — кінестетики, які пізнають світ через практичний досвід. В онлайні здебільшого не існує практики — самі лише дані, які потрібно якось переробити та засвоїти.
  Очна форма навчання передбачає відвідування занять, вивчення навчального матеріалу проходить більш поглиблено, тому що виділяється більше годин.
  Під час навчання діти знаходиться в постійному контакті з викладачами, що дозволяє дискутувати, ставити питання, якщо щось незрозуміло.

  Прошу посприяти вирішенню цього питання.

  Авторизуватися, щоб підписати

  поширити електронну петицію:

  перелік осіб, які підтримали петицію