Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Встановлення статуї Покрови Пресвятої Богородиці на площі Запорізькій

  ПІБ ініціатора: Шабанов Александр Николаевич
  Статус: На розгляді
  Петиція №5847
  Дата початку збору підписів: 13.03.2020 11:36

  Суть електронної петиції

  Розвиток міста – це не лише дороги, чистота, транспорт та інфраструктура. Розвиток міста має підкріплюватись змістовним наповненням, яке підкреслить унікальне єднання минулого з сучасним.
  В нашому місті та області унікально поєднуються промисловий стан та свіжість Хортиці, степний край та води Дніпра, розвинені агропромисловий комплекс та туристична привабливість Азовського узбережжя, козацькі традиції та щира духовність. Ми маємо вигідне географічне логістичне розташування. І, найголовніше, працьовитих та патріотичних жителів.
  Одне з питань, яке у багатьох з нас викликає розбіжності, - доля площі Запорізької. Що замість монументу совєтському вождю? Фонтан, оглядове колесо, трояндові клумби, постамент козацтву, просто майданчик... Версій багато, але переконаний в одному – це має бути символ єднання!
  Покрова Пресвятої Богородиці – унікальне диво, коли Богородиця явилась перед людьми та покрила їх своїм омофором. Після цього вороги вже не могли бачити цей нарід, таким чином люди отримали захист.
  Сьогодні Покрова Пресвятої Богородиці є величним церковним та народним святом. Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Але й нові традиції сьогодення. Більше того, наше місто відзначає свій день саме в період цього свята.
  Тому, на мій погляд, було б дуже символічним встановити на площі Запорізькій статую Пресвятої Богородиці Покрови. Людина живе не лише їжею тілесною, але й покликана до життя духовного. Тож чому б нам не вшановувату Ту, яка завжди захіщає нас своїм омофором?!
  Цей вияв шани не протирічить планам створити на площі оглядовий майданчик, якій може бути довкола статуї. Покрова Пресвятої Богородиці – міжконфесійне свято, яке відзначається більшістю конфесій, від старовірів до православних з католиками. Окрім цього, вважаю, що це сприятиме і більшій моральній відповідальності мешканців нашого міста за збереження чистоти та охайності площі. Бо, переконаний, духовний аспект мінімізує ймовірність вандалізму на майданчику після реконструкції.
  Статуя Христа Спасителя у Ріо-де-Жанейро, Христа Царя у Польщі, Діви Марії у Венесуелі, Марії Богоматері в Іспанії… Цей список можна продовжувати і перелічувати безліч подібних проявів. А можна доповнити – Покрови Пресвятої Богородиці у Запоріжжі. Об’єднати запоріжців та доєднатись до світової спільноти!


  поширити електронну петицію:

  перелік осіб, які підтримали петицію