• Thumb f6f6069e30b8ff0ffb90786bfa94b7a4
  • Thumb e269301835b6a29d4bbc8b0d9aa2e350

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Встановлення на будинку за адресою вул. Александровская, 52/23 меморіальної дошки на честь полку українських січових стрільців та Василя Вишиваного

ПІБ ініціатора: Гудін Ілля Вячеславович
Статус: На розгляді
Петиція №7427
Дата початку збору підписів: 07.12.2021 11:35

Суть електронної петиції

В нашому місті є багато разноманітних пам'ятників та меморіалів присвячених Великій вітчізняній війні та часам козачини,але немає жодного присвяченому Першій світовій війні.І хоча на території нашого міста не велися бої, наш народ активно приймав участь по обидві сторони барикад і одні з найвідоміших наших співвітчизників одного разу все ж відвідали Запоріжжя(на той час Олександрівськ)- це були український полк січових стрільців на чолі з Василем Вишиваним(справжне ім'я- Вільгельм Габсбург), які перебували на службі у австро-угорській армії. І хоча на чолі полку був австрієць сам полк був створений із українських добровольців та і сам Вільгельм був відомий своєю повагу до всього українського,а саме: він вивчив українську мову,прийняв псевдонім аби не віділяти своє походження серед інших військових,а після вінни писав та друкував власні вірші українською мовою. Січові стрільці були одними з найвідоміших українських формувань в період Першої світової і тому важливим є підтримування пам'яті про них,як про перші кроки нашої країни до незалежності.
На фото нижче зображені січові стрільці та Василь Вишиваний на фоні дому,яка зараз знаходиться за адресою вул. Александровська, 52/23.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію