• Thumb 8352fda3ad2440c50757168a0c220018
  • Thumb 1bc734a8fc52785fc96d9b57cc1165d3

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Відновити безкоштовне харчування в школах для дітей 1-4 класів, створити міську програму з організації харчування всіх дітей в закладах шкільної освіти.

ПІБ ініціатора: Марченко Ірина Анатоліївна
Статус: На розгляді
Петиція №6242
Дата початку збору підписів: 29.09.2020 15:57

Суть електронної петиції

Повноцінне здорове харчування дітей є необхідною потребою, без якого неможливий успішний навчальний процес в школах і загалом гармонійний розвиток дитячого організму.

В різні періоди нашої нещодавньої історії школярі були по-різному забезпечені шкільним харчування. І не тільки сніданками, але і обідами. З плином часу дієтологи усього світу лише переконувались в перевагах повноцінного загального шкільного харчування.

На жаль, в місті Запоріжжя кілька років тому відмовились від практики забезпечувати дітей 1-4 класів навіть сніданками. З причин економії бюджету (хоча наводились і інші причини). При цьому навіть не було поставлено завдання знайти можливості в подальшому для повернення хоча б шкільних сніданків, не говорячи про більш відповідальні задачі.

З досвіду інших населених пунктів нашої країни видається можливим приймати рішення, щодо долі маленьких мешканців не лише в результаті однократного голосуванням в сесійній залі раз на рік, але й створенням спеціальної міської програми з організації харчування для школярів. Така програма не лише має вказати джерела фінансування, але опікується створенням умов, що сприяють зміцненню здоров`я школярів, їх більш гармонійному розвитку, домагається збільшення кількості учнів, охоплених як сніданками, так і гарячим харчуванням, дбає про поліпшення якості харчування школярів, сприяє формуванню навичок правильного та здорового харчування, тощо.

Хто хоче щось зробити, шукає можливості, а хто не хоче - шукає відмовки. Не варто також забувати, що в умовах більш складної екологічної ситуації, яку теж ніяк не можуть вирішити влади всіх рівнів, школярі нашого міста мають більшу потребу в тому, щоб міська влада переймалась їх здоров’ям. Всіх дітей. А не тільки тих, хто стоїть на обліку в органах соцзахисту.

Тому прошу відновити безкоштовне харчування сніданками для всіх учнів 1-4 класів. А також розробити міську програму з (розвитку) організації харчування для школярів, яка б забезпечувала прогрес в цьому питанні на наступні кілька років.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію