• Thumb 485d559686414281c433616472626fc3
  • Thumb c2364b7db1995cbde027688c56efd22e

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Створення крематорію / кладовища для домашніх тварин

ПІБ ініціатора: Брикова Ганна Олександрівна
Статус: На розгляді
Петиція №6219
Дата початку збору підписів: 16.09.2020 11:46

Суть електронної петиції

Домашній улюбленець є невід’ємним членом сім’ї, між «батьками» та тваринкою будуються міцні стосунки. Саме тому кожна сім’я бажає такого ж поважного ставлення до тварини і після її смерті – увіковічити пам'ять про свого улюбленця, поховавши його на спеціально відведеному для цього місці – цвинтарі домашніх тварин (або віднести тіло до Центру кремації).

Наразі, в нашому місті відсутній офіційно затверджений та функціонуючий цвинтар для тварин/крематорій. Люди хоронять тіла тварин у лісосмугах, парках, а також, просто під своїм будинком і без дотримання жодних санітарних норм. Адже не всі дотримуються правил погребіння тіла, серед яких, наприклад: мінімальна глибина ями повинна становити не менше трьох метрів – для запобігання розповсюдженню захворювань та інфекцій, носієм яких могла бути тварина. Ще гірше те, що більшість не знає про існування цих правил та норм і не має спеціалізованого місця для безпечного та законного захоронення.

Згідно до статті 3 ЗУ «Про ветеринарну медицину» (2498-12), а також НАКАЗУ № 232 від 27.10.2008 «Про затвердження Правил облаштування і Утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України», такі захоронення вважаються вкрай небезпечними. Після поховання в трупах починають розмножуватися віруси та інфекції. Вони легко потрапляють у ґрунтові води, отруюють водойми та можуть викликати захворювання у людей та інших тварин.

Підпишіть цю петицію, якщо ви наполягаєте, щоб Міська рада розглянула питання про організацію спеціалізованого цвинтаря домашніх тварин або створення у м. Запоріжжя Центру кремації.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію