• Thumb 62b593e0595b66e5c636f2bcf3540c4d

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Скидка студентам на проезд в общественном транспорте

ПІБ ініціатора: Капля Валерія Олександрівна
Статус: З відповіддю
Петиція №1611
Дата початку збору підписів: 30.10.2017 12:25

Суть електронної петиції

Студентам очень накладно и так проезд оплачивать,потому что большинство до университета добирается с переседками ,на данный момент в день уходит на проезд туда-обратно от 8 грн до 18,в зависимости от точки города,а это в месяц по карману бьет,так теперь еще и подорожание проезда с 1-го ноября. Есть студенты,которые сами зарабатывают для обеспечения своей жизни+оплачивают обучение(а это в среднем около 7500 грн в семестр) ,они еще и до места учебы должны как-то добираться. В связи с этим,чтобы не так сложно было выживать студентам, прошу сделать им,как и школьникам скидку в 50% на проезд в общественном транспорте.

Відповідь на електронну петицію:

Про розгляд звернення

Шановна пані!

Управлінням з питань транспортного забезпечення та зв'язку Запорізької міської ради Ваше звернення, в межах повноважень» розглянуто та повідомляємо.

Проект рішення «Про підтримку електронної петиції» щодо надання знижки на проїзд 50% у громадському транспорті студентам на сесії міської ради, яка відбулася 20.12.2017, депутатами не підтримано, знижку не надано.

Згідно з ст. 9 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевою самоврядування, та передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів.

Відповідно до листа департаменту спорту, сім’ї та молоді міської ради від 12.12.2017 №01.01.-12/1630 за даними Головного управління статистики у Запорізькій області кількість студентів вищих навчальних закладів складає 43072 особи. Для визначення обсягу фінансування, виходячи мінімум з двох поїздок (в прямому та зворотному напрямках) на рік (200 днів без врахування вихідних, святкових, неробочих та канікул) необхідно додаткове фінансування на здійснення компенсаційних виплат за надання знижки 50% з місцевого бюджету у розмірі 40-45 млн. грн.

Зазначені суми є великим навантаження на бюджет міста. Згідно до звіту комплексного обстеження пасажиропотоків на маршрутах міського пасажирською транспорту загального користування в місті Запоріжжі від 27.07.2017 розрахунковий добовий обсяг перевезень на маршрутній мережі дорівнює 633708 пасажирів, з яких 477974 (75%) перевозяться автомобільним транспортом. Загалом на маршрутній мережі за добу перевозиться 156479 пільгових пасажирів, компенсація від перевезень за них здійснюється не в повному обсязі.

Норми законодавства виконуються у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, а саме підприємством «Запоріжелектротранс» надасться пільга на проїзд у міському електротранспорті студентам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації денної форми навчання, учням професійно-технічних навчальних закладів та учням середніх загальноосвітніх навчальних закладів шляхом продажу місячних проїзних квитків у розмірі 50% від вартості громадянського квитка та окремим категоріям громадян, пільга яким надана діючими законодавчими актами.

Рішення виконавчого комітету від 27.10.2017 №671 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради №631 від 20.10.2017 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському електротранспорті Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» передбачається внесення змій наступного змісту:

«2. Надавати пільгу на проїзд у міському електротранспорті студентам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації денної форми навчання, учням професійно-технічних навчальних закладів та учням середніх загальноосвітніх навчальних закладів шляхом затвердження вартості місячних проїзних квитків у таких розмірах:

на один вид транспорту: трамвай або тролейбус - 90,00 грн.;

на два види транспорту: трамвай і тролейбус - 112.50 грн.

Забезпечити надання пільгового проїзду у міському електротранспорті пільговим категоріям громадян відповідно чинного законодавства».

Додатково зазначаємо, збитки від продажу місячних проїзних квитків на проїзд в електротранспорті студентам та учням професійно-технічних, середніх загальноосвітніх шкіл за 10 місяців 2017 році склали 94.3 тис. грн. (продано 1499 проїзних квитки).

Також, зазначене питання направлено для розгляду автопідприємствам, які обслуговують автобусні маршрути загального користування.

За інформацією автопідприємств, перевезення студентів із сплатою 50% відсотків від вартості квитка можливо за умови повної компенсації збитків, збільшення вартості проїзду.

В разі незгоди з відповіддю, Ви маєте право на оскарження згідно з чинним законодавством.

 

З повагою,

начальник управління з питань
транспортного забезпечення та
зв'язку Запорізької міської ради                                           О.О.Власюк

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію