• Thumb a15b81045c5a36fafc58caab8c98a8b1
  • Thumb 86ed12334bffd2572bf03498089323d9

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Прийняти нову редакцію програми боротьби з карантинними рослинами, котра збільшить ефективність боротьби з амброзією

ПІБ ініціатора: Ралик Микола Омелянович
Статус: На розгляді
Петиція №7149
Дата початку збору підписів: 03.11.2021 15:23

Суть електронної петиції

Близько 30 % городян страждають від пилку амброзії полинолистої.
В Запоріжжі діє програма боротьби з карантинними рослинами. За роки її дії в ряді парків, лікарень, міських газонів і інших територій кількість амброзії суттєво знизилася.
Але в 2021 році громадськість показала на відео і на картах велику кількість територій, на котрих кількість амброзії не лише не зменшилася, а й збільшилася https://www.google.com/maps/d/u/1/edit?mid=1cCj2j8vpsNmQ38lqPmR9HBeYPRU&usp=sharing.
Так наприклад, на боротьбу з амброзією на кількох Га в районі площі Запорізька в 2016-2020 було витрачено більше 744 000 грн, а в результаті в 3-4 рази збільшилася територія, заражена амброзією.
Аналогічна ситуація на газонах, котрі розділяють проїзжу частину в районі заводу Войкова, обласної універальної бібліотеки, на пустирі 16 мікрорайону Хортицького району навпроти АТБ і в багатьох інших місцях.
Дані факти говорять про те, що діюча програма має суттєві недоліки, котрі потрібно виправити.
Наприклад, в програмі записано, що амброзія після скошування здатна відростати від кореня, що не відповідає дійсності і призводить до неправильних рішень при плануванні заходів по знищенню амброзії. Не враховано, що косіння амброзії має бути максимально низько, біля самого грунту, що суттєво відрізняється від вимого для косіння газонів з метою благоустрою. І багато інших недоліків і помилок.
З іншого боку є факт, використання коштів на боротьбу з амброзією в 2020 році (перед виборами) коли городяни бачили мало амброзії. Це співпало з тим, що в 2020 році науковці зафіксували одну з рекордно низьких концентрацій пилку амброзії за весь період спостереження.
При майже аналогічних витратах коштів в 2021 році громадськість зафіксувала на відео велику кількість зарослей амброзії. Ці дані співпали з тим, що науковці зафіксували в 2021 році 4 факти перевищення концентрацій пилку над середньодобовими концентраціями за всі роки спостереження http://zsmu.edu.ua/p_laboratoriya_aerobiologii.html.

Даний факт говорить про те, що у міської влади є інструменти для більш ефективного регулювання кількості амброзії в місті.
Ці інструменти треба зафіксувати в програмі, щоб вони стали частиною системи знищення амброзії в місті.
Тому прошу депутатів проаналізувати виконання даної програми, розробити і прийняти зміни до програми боротьби з карантинними рослинами, або нову редакцію цієї програми з метою більш ефектиного контролю за поширенням амброзії в місті.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію