• Thumb 7e59f3f4ad60a64cfbe1248740f1a96b
  • Thumb 02481c4d1edb5ce5b564903cff47cb42
  • Thumb 4f75075c8161f59c173341f8a393f7d4
  • Thumb de7df7431235fddcbe3ce0795e90cf96

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Продовження автобусного маршруту загального користування № 86 до зупинки «Станція Запоріжжя – Ліве»

ПІБ ініціатора: Воеводин Игорь Сергеевич
Статус: На розгляді
Петиція №6728
Дата початку збору підписів: 02.06.2021 11:08

Суть електронної петиції

СУТЬ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

​Вже багато років у мешканці Заводського району міста Запоріжжя залишається не вирішене питання щодо необхідності продовження автобусного маршруту загального користування № 86 до зупинки «Станція Запоріжжя – Ліве».

​Продовження автобусного маршруту загального користування № 86 до зупинки «Станція Запоріжжя – Ліве» обґрунтовується наступним:

​Площа Заводського району становить 56 кв.км, на яких розташовано 155 вулиць та більше ніж 6,8 тис. будинків. До району входять житловий масив Павло-Кічкас, вул. Скворцова, селища Запоріжжя-Ліве та Підпорожнє.

Заводський район міста Запоріжжя - це промислова колиска нашого міста, соціально розвинений та багатогранний район, однак, на превеликий жаль обділений удосконаленою транспортною мережею, зокрема, перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Кількість населення району складає близько 56 тис., у тому числі:
- інвалідів ВОВ - близько 72 особи;
- інваліди всіх груп - близько 2085 осіб;
- багатодітні сім’ї – близько 276;
- діти з багатодітних сімей – 891;
- діти інваліди – 273 особи;
- одинокі багатодітні матері – 638.

При формуванні та затвердженні автобусної мережі міста не було враховано сполучення селище Запоріжжя – Ліве з Заводським районом, зокрема, щодо забезпечення транспортними засобами пристосованими для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Відповідно до ст. 2 «Конвенції про права осіб з інвалідністю», «дискримінація за ознакою інвалідності» означає будь-яке розрізнення, виключення чи обмеження з причини інвалідності, метою або результатом якого є применшення або заперечення визнання, реалізації або здійснення нарівні з іншими всіх прав людини й основоположних свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній, цивільній чи будь-якій іншій сфері. Вона включає всі форми дискримінації, у тому числі відмову в розумному пристосуванні.
«Розумне пристосування» означає внесення, коли це потрібно в конкретному випадку, необхідних і підхожих модифікацій і коректив, що не становлять непропорційного чи невиправданого тягаря, для цілей забезпечення реалізації або здійснення особами з інвалідністю нарівні з іншими всіх прав людини й основоположних свобод;
Деколи і кажуть не інвалід, а людина з обмеженими можливостями. І щоб ці можливості не були обмеженими чи стали значно менш обмеженими держава має створити належні умови для забезпечення включення людей з інвалідністю до всіх сфер життя громади. Тим більше, що найчастіше такі умови вигідні усім. Так, наприклад, автобусами які обладнані спеціальним пандусом зручно користуватись не лише людині, що пересувається на візку, а й мамам з дитячими колясками, пасажирам із багажем та іншим.

На більшості автобусних маршрутах Заводського району, зокрема, маршрути №13, № 74, №26 передбачено транспорт, який призначений для перевезення осіб з обмеженими можливостями, а саме: «РУТА СПГ», «РУТА 22 ИНВА», «РУТА 25 ПЕ», «БОГДАН», однак такі автобуси призначені лише для осіб з вадами зору та слуху, інтереси осіб з ураженим опорно - руховим апаратом не враховані оскільки такі автобуси не обладнані спеціальними пандусами. Та більш того вказані маршрути жодним чином не сполучають селище Запоріжжя- Ліве та основну частину Заводського району.
Така маршрутна мережа ускладнює мешканцям Заводського району, зокрема, селища Запоріжжя – Ліве, а інколи взагалі позбавляє можливості доступу до таких значущих об’єктів соціальної інфраструктури, як управління праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду, лікарень, ринків тощо.
Аналізуючи маршрутну мережу, зокрема Заводського району міста Запоріжжя можна дійти висновку, що лише автобусний маршрут загального користування № 86 забезпечений транспортними засобами класу І, ІІ які в свою чергу пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю (з ураженнями опорно-рухового апарату) та інших маломобільних груп населення.
Зважаючи на вказане, вважаю єдиним вирішенням даної проблеми є продовження автобусного маршруту загального користування № 86 до зупинки «Станція Запоріжжя - Ліве», більш того, що за результатами обстеження 14.01.2021 року вулиць: Гаражної, Цимлянської, Автобусної, Магнітної та Електричної на можливість проходження автобусів великої пасажиромісткості (великогабаритної техніки) та здійснення розвороту в кінцевому пункті зупинка «Станція Запоріжжя - Ліве» встановлено, що проїзд великогабаритної техніки можливий.

Враховуючи вищевикладене, в інтересах жителів Заводського району міста, зокрема, селище Запоріжжя - Ліве прошу відреагувати на дану проблему та посприяти у продовженні автобусного маршруту загального користування № 86 до зупинки «Станція Запоріжжя - Ліве».

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію