• Thumb 307935e2defb49fa862dc14fee7b0ab8
  • Thumb 37cc330c1b248f8669fa549bd8be7753

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Про збереження історії , культурної пам’ятки , туристичної мекки нашого краю – Запорізького дубу.

ПІБ ініціатора: Хвостак Василь Володимирович
Статус: На розгляді
Петиція №7600
Дата початку збору підписів: 17.01.2022 08:20

Суть електронної петиції

Запорозький дуб є культурною та історичною ознакою нашого регіону. Коли люди з інших міст говорять  про Запоріжжя, то згадують в першу чергу  острів Хортицю – колиску Запорізького козацтва, Дніпровську греблю,  та саме Запорізькій дуб. 

Всі, хто народився у нашому місті, хоча б раз приїздили до славетного дубу, фотографувалися, щоб  потім зберегти теплі враження та спогади про ці місця. Світлина  з нашим дубом, коли він був зелений та могутній.

З 1972 року Запорізький дуб є заповідними об'єктом, але, нажаль, зараз його стан  викликає велику стурбованість. Дерево гине, залишилося одна жива гілочка,  інші гілки впали та лежать на землі. Ніякого догляду за рослиною не має, всім, схоже, байдуже. Стан історичної пам'ятки в край ганебний. Дуб вже майже загинув, і на протязі багатьох років усім було байдуже.

Ми маємо зберегти пам'ять про дуб, як живу легенду  для наших нащадків. Якщо Запорізький дуб буде збережений, або якимось чином реконструйований, то він і надалі буде нагадувати всьому світові про наш славетний Запорізький козацький край.  Він може легко стати  ще однією туристичною меккою, а також місцем культурного відпочинку для наших мешканців.

Тому заради збереження нашого славетного дубу пропоную:

- депутатам Запорізької міської ради створити відповідну комісію «Зі збереження історії Запорізького дубу»;

- влаштовувати широке обговорення  громадськістю  проекту збереження, а також обговорити  відродження  культурної  пам’ятки  з  фахівцями  лісового господарства  та громадськими діячами;

- звернутися до депутатів Запорізької обласної ради, депутатів Верховної Ради України (від Запоріжжя) з проханням сформувати фонд та виділити відповідні кошти на заходи по збереженню  історії Запорізького дубу.

Шановні депутати! Збереження живої частини Запорізького дубу, реконструкція загиблої частини, інфраструктурний благоустрій цього місця, як туристичної ознаки, може стати живим символом відродження нашого козацького запорізького духу. Тому прошу вас підтримати  цю пропозицію, та вжити відповідних заходів.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію