• Thumb f98c2cf8643738143e6c0f3a8d2df918
  • Thumb c2069bc9de770873f1c5d4ed69d01ade

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Про підвищення якості надання послуг з перевезень пасажирів.

ПІБ ініціатора: Пустоутов Дмитро Васильович
Статус: Підтверджена
Петиція №6823
Дата початку збору підписів: 28.07.2021 09:01

Суть електронної петиції

На сьогоднішній день в місті Запоріжжя виникла нагальна потреба у вдосконаленні транспортної інфраструктури, зокрема, в оновленні та збільшенні рухомого складу (автобусів) на маршрутах загального користування.

Протягом багатьох років заміна рухомого складу не проводилась, власники автобусів змушені прикладати значних зусиль для покращення технічного стану транспортних засобів власними силами, але відсутність обігових коштів примушує постійно скорочувати витрати на ремонт рухомого складу та утримання матеріально-технічної бази.

Значний знос рухомого складу може призвести до скорочення кількості автобусів на маршрутах міста та навіть призупинення роботи на деяких маршрутах.

Як наслідок, несвоєчасно, неякісно і не в повному обсязі надаються послуги з перевезення пасажирів на міських пасажирських маршрутах, що призводить до недотримання вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Власники транспортних засобів (автобусів) не в змозі забезпечити своєчасний поточний ремонт транспортних засобів та оновити рухомий склад, що необхідно для підтримання на належному рівні надання послуг з перевезення пасажирів.

Таким чином, існує необхідність розробити рішення з питання встановлення економічно обґрунтованих тарифів, прийняття якого дасть змогу стабілізувати роботу перевізників, що зайняті у сфері пасажирських перевезень, та задля забезпечення підвищення якості надання послуг з перевезень пасажирів.

На теперішній час діючі тарифи за перевезення одного пасажира не відшкодовують витрати транспортних підприємств, оскільки економічно обґрунтований тариф за перевезення одного пасажира у місті Запоріжжя складає 14 гривень 92 копійки (розрахунок додається малюнком).
Згідно з пунктом 1.6. наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 № 1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту» перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг пасажирського автомобільного транспорту, що не залежать від господарської діяльності автомобільного перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш, ніж на 10 %.

У зв’язку з підвищенням цін на запасні частини, паливо-мастильні матеріали та інше, виникла необхідність переглянути діючий тариф та встановити тариф на транспортні послуги, які надаються автомобільними перевізниками населенню на міських автобусних маршрутах загального користування з урахуванням існуючих витрат на надання даних послуг.

Прийняття відповідного рішення та встановлення економічно обґрунтованого розміру тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських маршрутах загального користування надасть можливість вчасно виплачувати заробітну плату, сплачувати податки до бюджету, поновлювати основні фонди та оновлювати рухомий склад (автобуси).

Впровадження даного рішення позитивно вплине на цінову ситуацію на ринку пасажирських перевезень, дозволить покращити якість надання послуг з перевезення пасажирів, що в свою чергу зменшить соціальну напругу, забезпечить безперебійний випуск рухомого складу на маршрути, гарантує підтримання належного рівня безпеки руху та пасажирів та найголовніше – оновлення парку рухомого складу (автобусів.)

З огляду на вищевказане, для покращення якості надання послуг з перевезень пасажирів просимо розглянути питання щодо встановлення реально економічно обґрунтованих тарифів з перевезення пасажирів на маршрутах загального користування

Авторизуватися, щоб підписати

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію