Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Про підтримку Територіальної оборони у м. Запоріжжя

  ПІБ ініціатора: Гугнін Едуард Анатолійович
  Статус: На розгляді
  Петиція №7721
  Дата початку збору підписів: 07.02.2022 11:30

  Суть електронної петиції

  1 січня цього року набули чинності положення Закону «Про основи національного спротиву». Це одна з найбільш актуальних тем, яка домінує в сфері оборони та безпеки нашої держави. Відповідно до цього Закону ст.14 та ст. 23 на органи місцевого самоврядування покладається низька повноважень з підтримки системи ТрО в Україні, зокрема:
  - Сільські, селищні та міські ради забезпечують у межах відповідних видатків місцевих бюджетів належне фінансування заходів національного спротиву місцевого значення та підготовки громадян України до національного спротиву;
  - Фінансування та матеріально-технічне забезпечення національного спротиву здійснюються за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, а також з інших не заборонених законодавством України джерел.
  У Запорізькій області з 2018 року була створена 110 бригада ТрО. Шість її батальйонів розгорнуті по всій області. Ключовим з міст, де дислокується бригада є місто Запоріжжя. Тому, я прошу звернути увагу на постійну загрозу повномасштабного вторгнення ворога та підтримати обороноздатність регіону й нашої територіальної громади конкретними кроками. Одним з таких кроків має бути виділення на потреби Територіальної оборони не менше ніж 1% з щорічного бюджету Запорізької міської ради для проведення заходів національного спротиву, в тому числі навчань з цивільним населенням і інших питань, які зазначені в ЗУ «Про основи національного спротиву». Відповідна робота вже розгорнута в більшості обласних центрів.
  Наголошую, що серед державних та суспільних інститутів найчастіше довіра висловлюється до Збройних сил України (їм довіряє 72% українців, згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології). Армія об'єднує усіх громадян незалежно від політичних поглядів, отже, давайте спільно працювати на користь зміцнення обороноздатності України і Запоріжжя.

  поширити електронну петицію:

  перелік осіб, які підтримали петицію