Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Про надання житла видатній запорізькій спортсменці Вікторії Марчук

  ПІБ ініціатора: Некрасова Злата Андріївна
  Статус: З відповіддю
  Петиція №6198
  Дата початку збору підписів: 08.09.2020 14:04

  Суть електронної петиції

  Міському голові В. Буряку, депутатам Запорізької міської ради

  Звертаємося з проханням надати житло видатній запорізькій спортсменці Вікторії Марчук!

  Запорізька спортсменка Вікторія Марчук вже багато років збільшує спортивну славу Запоріжжя, але до цього часу не має вкрай необхідних умов для проживання, а відтак страждає її тренувальний процес та під загрозою майбутні спортивні перемоги.

  Вікторія Марчук – Майстер спорту міжнародного класу з паратхеквондо. Найтитулованіша паратхеквондистка планети – шестиразова чемпіонка світу, чотириразова чемпіонка Європи, чемпіонка Азії, Африки, Кореї, США, Йордану, Єгипту, Туреччини, Ірану, багаторазова чемпіонка України. Кілька разів була визнана найбільш технічною спортсменкою чемпіонатів світу. На сьогодні є першим номером світового рейтингу, і має ліцензію на Паралампійські ігри що відбудуться 2021 року в Токіо (паратхеквондо буде вперше представлено в програмі Паралімпійських Ігор). Успіхам української спортсменки присвячений окремий стенд в музеї світової столиці тхеквондо - південнокорейському Сеулі.

  Всі досягнення Вікторія здобула представляючи м. Запоріжжя, Запорізьку область.

  Вікторія Марчук народилася 1990 року в Києві, через інвалідність від неї при народженні відмовилися батьки. Дівчина виховувалась у будинку дитини, потім в інтернаті на Київщині. У 2009 році переїхала до м.Запоріжжя, щоб навчатися у Хортицькому національному навчально-реабілітаційному багатопрофільному центрі, згодом здобула дві вищі освіти – у Бердянському педагогічному університеті за спеціальністю «логопед» та у Запорізькому національному університеті за спеціальністю «фізичне виховання».
  Під час навчання у м.Запоріжжі захопилася тхеквондо, першим тренером Вікторії була Юлія Волкова, зараз тренує спортсменку Олександр Плецький.
  Під час навчання дівчина жила у гуртожитках, після випуску її звідти виселили. Всі ці роки у титулованої спортсменки гостро стоїть житлове питання. Останні роки вона мешкає на правах гостя у м.Вільнянську (Запорізька обл.), в родині своєї подруги, і щодня їздить на тренування до м.Запоріжжя. Дівчина не лише готується до Паралімпійських Ігор, а й сама тренує маленьких тхеквондистів у ПС «ЗАЗ».
  У 2013 році Вікторії виділили кімнату в одному із запорізьких гуртожитків. Але дівчина з інвалідністю не може жити у таких умовах – загальний санвузол, кухня і т.ін. Оскільки спортсменка має ураження рук, їй необхідний спеціально облаштований простір.
  З проханням посприяти у виділенні житла, Вікторія Марчук та її тренери неодноразово зверталися до Президента України, голів Запорізької облдержадміністрації, обласного управління фізичної культури та спорту. За законодавством, отримати квартиру як сирота, Вікторія може лише в тому місті, де народилася – тобто в Києві. Всі ці роки дівчина безнадійно стоїть у черзі, яка не рушить з місця.
  Дати їй житло, як спортсменці, яка прославляє Запоріжжя і Україну на весь світ, чомусь не квапляться. До Паралімпійських Ігор в м.Токіо, де у Вікторії є всі шанси стати чемпіонкою, спортсменка готується в таких несприятливих умовах – живе в чужій родині і щодня по кілька годин витрачає на поїздки в тренувальний зал.
  Ця проблема збереження спортивних досягнень Запоріжжя потребує нагального вирішення!

  Відповідь на електронну петицію:

  Про підтримку петиції №6198 щодо надання житла видатній запорізькій спортсменці Вікторії Марчук

  Рішення міської ради №35 від 30.09.2020. Дата оприлюднення 06.10.2020

           Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», Положенням про електронні петиції, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 30.11.2016 №101, враховуючи витяг з протоколу засідання постійної комісії з питань життєзабезпечення міста від 23.09.2020 №149, Запорізька міська рада                                                                                                                                                                                                                                   

  ВИРІШИЛА:

           1. Підтримати електронну петицію №6198 щодо надання житла видатній запорізькій спортсменці Вікторії Марчук.

           2. Департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради опрацювати питання, зазначене у п.1 цього рішення.

           3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гординського В.Г. та на постійну комісію з питань життєзабезпечення міста (Адаманов О.Ф.).

   

   

  Міський голова                                                                     В.В.Буряк

  поширити електронну петицію:

  перелік осіб, які підтримали петицію