• Thumb a1c5a01af0ba3240af4b934eca6e7d2d

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Перейменувати вулицю Зої Космодем'янської на честь Аміни Окуєвої народного героя України, учасниці Революції Гідності та війни на Сході України.

ПІБ ініціатора: БАБАК МАКСИМ АНДРІЙОВИЧ
Статус: На розгляді
Петиція №1757
Дата початку збору підписів: 02.11.2017 17:26

Суть електронної петиції

Окуєва Аміна Вікторівна народилася 5 червня 1983 року в Одесі. За твердженням самої Аміни Окуєвої, її батько був чеченець, мати - полька з Північного Кавказу.

Разом із родиною мешкала у Москві та Грозному. З 1999 року брала участь у Другій чеченській війні на боці Чеченської Республіки Ічкерія. До України повернулася 2003 року, вступила до Одеського медичного університету, який закінчила за спеціалізацією загальна хірургія. Після здобуття вищої освіти працювала лікарем-інтерном в Одесі.

З початком Євромайдану вступила до Самооборони, де була лікарем 8-ої Афганської сотні. З початком війни на сході України, у липні 2014 року, вступила до лав батальйону «Київ-2», куди була записана фельдшером, проте за словами самої Аміни, медициною займалася мало. Брала участь в обороні Дебальцева, виконуючи бойові завдання поблизу Чорнухиного на Луганщині. Пізніше служила у батальйоні «Золоті ворота». Брала участь у створенні Миротворчого батальйону ім. Дудаєва, служила прес-офіцером батальйону, домагалася надання батальйону офіційного статусу від МВС.

Аміна Окуєва загинула 30 жовтня 2017 року неподалік села Глеваха у Київській області внаслідок отриманих поранень. Під час диверсійного нападу її автомобіль було обстріляно на залізничному переїзді.

Саме Аміна Окуєва є символом боротьби України та чеченського народу проти імперської Росії. З огляду на це, ми мешканці м. Запоріжжя просимо перейменувати вулицю Зої Космодем'янської на вулицю Аміни Окуєвої.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію