• Thumb 48cd21f793860d3291ddd79134c303a4

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Перейменувати вулицю Кам'яногірську на Канібалкорпську

ПІБ ініціатора: ДОБРЯКОВ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Статус: На розгляді
Петиція №186
Дата початку збору підписів: 25.01.2017 17:44

Суть електронної петиції

Ініціативна група звернула увагу на назву вулиці Кам'яногірська, що знаходиться у центральній частині міста та не має жодного відношення до міста Запоріжжя та навіть до Запорізької області взагалі. Історичний аналіз довів, що назва "Кам'ногірська" відноситься що найменше до Кам'яногірського заказникика місцевого значення у Кіровоградській області, до сел Кам’яногірка у Вінницькцій та Житомирський областях або до сел з назвою Кам’яна Гора, що знаходяться також відповідно у Житомирській, Львівській та Рівненській областях. Тобто, назва Кам’яногірка не має ні географічного, ані історико-культурного відношення до нашого краю.

Питання про те, навіщо міняти старі назви вулиць чи міст, демонтувати старі пам’ятники, постійно лунають у обговореннях цієї проблеми. При цьому противники змін апелюють до історії: «таким було наше минуле, тож ми не маємо права його змінювати». Але насправді ця розмова не так стосується минулого, як майбутнього.
Змінити те, що сталося, – поза нашими можливостями. Натомість йдеться про те, що з минулого нам потрібне в майбутньому? Що варто передавати від пращурів до нащадків? Деякі події ми повинні пам’ятати як пересторогу: таке ніколи не має повторитися. Це слід назавжди залишити в минулому. Інші – навпаки, є прикладом, на який варто орієнтуватися, прикладом, який може стати в пригоді наступним поколінням. І саме другі
повинні бути увічнені в назвах вулиць, площ, парків, населених пунктів. Топонімічні назви виступають тут маркером того, що справді важливо для мешканців села, міста чи цілої країни.

Зважаючи на вище викладене, цілком очевидно що назва “Кам’яногірська вулиця” - застаріле, не має відношення до Запорізької області та міста, не несе ніякого змісту або історичної цінності, не відповідає критеріям та вектору розвитку сучасної України та міста Запоріжжя. Також очевидно, що назву свою вулиця Кам’яногірська отримала від комуністів, за часів злочинної, кривавої влади, тобто цілковито має підпадати під закони декомунізації!

Таким чином, посилаючись на закони України, «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про географічні назви», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989 «Про затвердження порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», просимо перейменування вулиці Кам’яногірської на Канібалкорпську.

Нова назва “Канібалкорпська вулиця” має багато переваг, а саме:
1) Співзвучна назва, мешканці міста швидко запам’ятають нове ім’я вулиці.
2) Мінімальні витрати на перейменування, адже потрібно лише перефарбувати таблички на будинках та переставити в них деякі букви місцями.
3) Cannibal Corpse — американський музичний гурт, один із засновників стилю брутальний дет-метал. Створений 1988 року в місті Буффало, Нью-Йорк. Пояснюю: місто Буффало також є центром важкої металургії. Точнісінько як Запоріжжя.
4) Нова назва “Канібалкорпська” приверне увагу туристів до нової вулиці та до міста Запоріжжя в цілому.
5) Нова назва вулиці стане потужним поштовхом у культурному житті міста, розвитку музики та мистецтва, приверне увагу на Європейському та світовому рівнях до нашого міста.
6) Започаткує безліч нових стартапів та далекоглядних ідей.
7) Спонукатиме мешканців інших міст до переосмислення свого положення, своєї відповідальності та ролі у житті міста, створенні публічного простору.
8) Спровокує жваве обговорення теми перейменування вулиць в місті та дасть його мешканцям можливість висловити свою думку з цього приводу або замислитись над своїми громадськими обов’язками та правами.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію