• Thumb 07f7f84daf2cd69d1e4d294e7fe31b65
  • Thumb 31af6cf974224a43906f03547bb9939c

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Перейменувати Парк імені Пушкіна на Парк імені Гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика

ПІБ ініціатора: Василинюк Данило Олександрович
Статус: На розгляді
Петиція №7865
Дата початку збору підписів: 29.06.2022 12:55

Суть електронної петиції

Прошу підтримати перейменування Парку імені Пушкіна на Парк імені Пилипа Орлика.
Чому О. Пушкіну не місце в топоніміці Запоріжжя та України?
Пушкін є носієм та символом імперської суті Росії. Він заперечував українську державність, у свої творах називаючи Україну «Малоросією», а гетьмана Івана Мазепу «злодієм та Іудою».
Пушкін був шовіністом та ксенофобом. Описуюче своє недовге перебування в Катеринославі він зазначив, що генерал Раєвський «нашел меня в ж…довской хатє».
Пушкін вихваляв російську армію, загарбницькі війни російської імперії, російську агресію на Кавказі, виправдовував криваву різанину Суворова у Варшаві (1794р.) та Паскевича під час придушення польського повстання (1830р.) тощо.
Пушкін є «духовною скрєпою» і невід’ємною частиною імперського міфу про «великую русскую культуру». Його творчість - це один із засобів, яким росія непомітно просувала й просуває імперські наративи задля асиміляції колонізованих народів.
Сучасна росія і надалі використовує постать Пушкіна для культурної колонізації окупованих територій. З цією метою в окупованому Криму та на окупованій частині Донбасу росія ввела поглиблене вивчення творчості Пушкіна та дні його пам’яті.
Буду дуже вдячний.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію