• Thumb 1635734c8ca25e7660b5698e9e366f36

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Перейменувати острів ім. Леніна

ПІБ ініціатора: БАБАК МАКСИМ АНДРІЙОВИЧ
Статус: На розгляді
Петиція №49
Дата початку збору підписів: 12.01.2017 13:57

Суть електронної петиції


З метою недопущення повторення злочинів комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками у майбутньому, відновлення історичної та соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України Верховна рада України прийняла Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09 квітня 2015 №317-VIII зі змінами від 08 серпня 2015 року, яким засуджує комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначає правові основи заборони пропаганди їх символіки та встановлює порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму.

Відповідно до ч.10 ст. 5 Закону України «Про географічні назви» від 31.травня 2005 № 2604-IV зі змінами від 21 травня 2015 року, забороняється присвоювати географічним об’єктам назви, які є іменами або псевдонімами осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працювали у радянських органах державної безпеки, назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних радянських республік та похідні від них, а також назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім пам’ятників та пам’ятних знаків, пов’язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).

Відповідно до цього назва острова ім. Леніна символізує заборонений комуністичний режим 1917-1991 р., а отже не відповідає засадам чинного законодавства України.


Керуючись вищевикладеним та чинним законодавством України, просимо: перейменувати острів ім. Леніна на назву, яка відповідає становленню та розвитку Запорізького краю.

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію