Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Оптимізувати перевезення в пасажирському транспорті шляхом впровадження пільгового проїзду в міських автобусах в міжпіковий час, орієнтовно з 10:00 до 16:00

  ПІБ ініціатора: Щербакова Ганна Вікторівна
  Статус: На розгляді
  Петиція №5060
  Дата початку збору підписів: 14.08.2019 14:56

  Суть електронної петиції

  Незабаром вересень та початок нового учбового року. Студенти мають їхати в години пік до навчальних закладів, робітники на роботу. Але, незважаючи на те, що місто закупило великі автобуси для всіх проблемних напрямків (бабурка, бородинський, південні мікрорайони), студентам та робітникам не стало легше. В години пік в автобуси неможливо влізти через те, що вони забиті пенсіонерами. Я не маю гадки, куди вони всі їдуть в пікові години, адже лікарні приймають за місцем проживання, а ринки є в кожному районі міста, але ті, кому дійсно треба їхати, і саме в цей час, виїхати не можуть.
  Складається враження, що більшість пенсіонерів їздять автобусами ніби на екскурсії, просто тому що це безкоштовно. Я не проти цього, але ж не тоді, коли студенти і робітники не можуть через це дістатись до місць роботи та навчання. Зазначу, що за запізнення до ринку не штрафують, а за запізнення на роботу можна втратити роботу.
  В багатьох містах України поширена практика надання права на пільговий проїзд між годинами пік, наприклад з 10 годин ранку до 16 годин. Таким чином, пенсіонери отримують своє право на безкоштовний проїзд, а працівники та студенти можуть дістатись до місць роботи і навчання (де суворо регламентований графік) вчасно. В Європі є диференціація вартості квитка в залежності від часу доби та дня тижня, знову ж таки для того, щоб оптимізувати перевезення пасажирів. І лише в нас все працює за принципом «як би чого не вийшло». Треба починати розумні оптимізації замість того, щоб сліпо по-радянськи продовжувати закривати очі на проблему.
  Крім того, ми отримаємо саме західний тип транспорту, який їде напівпорожній в будь-яку годину, а не забиті автобуси в години пік, в які неможливо втиснутись, та повністю пусті вдень.
  Знову ж таки, знизиться травматичність та небезпека для здоров’я в першу чергу для пенсіонерів, через те, що вони будуть їздити не в давці години пік. Фактично, зараз пенсіонери кожного ранку стоять в забитих автобусах в заторах на мостах та греблі, втрачають свідомість та отримують травми, замість того, щоб через дві години їхати комфортно, сидячи, та без заторів.

  поширити електронну петицію:

  перелік осіб, які підтримали петицію