Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Модернізація та діджиталізація запорізького муніципального транспорту

  ПІБ ініціатора: Плетень Роман Віталійович
  Статус: На розгляді
  Петиція №5518
  Дата початку збору підписів: 06.12.2019 10:37

  Суть електронної петиції

  Шановні запоріжці, члени громади Запоріжжя, пропоную підтримати петицію стосовно діджиталізації та модернізації комунального підприємства "Запоріжелектротранс".
  Суть ідеї - розробити мобільний додаток для ОС Android та iOS, який об'єднає всі послуги підприємства та зробить користування муніципальним транспортом ще приємнішим. Базові функції додатку:
  1. Купівля електронного проїзного квитка за допомогою додатку. Це зменшить навантаження на водіїв (особливо автобусів), та позбавить їх небезпеки порушувати ПДР, відволікаючись на продаж квитків.
  2. Стрічка сповіщень. Розділ допоможе в інформуванні про перенесені маршрути через публічні заходи, ремонтні роботи тощо.
  Об'єктивно дивлячись на ситуацію треба прийняти факт, що необхідно збільшити кількість контролерів, бо навіть зараз спостерігається велика кількість так званих "зайців".
  Також варто зробити перехід від квитків на разовий проїзд до квитків що дають право проїзду на певний час у будь якому транспорті підприємства (трамваї, тролейбуси, автобуси). Наприклад, квитки зробити наступної тривалості: 30 хв, 1 година, 24 години, тиждень, місяць, 6 місяців, рік. Звісно, вартість залежатиме від тривалості. Це стане ще однією конкурентною перевагою муніципального транспорту, особливо для людей, що їздять з пересадками.
  Звісно не всі будуть користуватись мобільним додатком, наприклад гості міста. На такий випадок варто створити можливість оплатити за межами додатку. Можна розмістити автомати продажу квитків на зупинках, а також створити можливість оплати проїзду в салоні транспорту, шляхом розміщення QR кодів для оплати (найменш ресурсовитратний спосіб, бо необхідно лише його роздрукувати), або ж розміщення автоматів для оплати банківськими картками.
  Список пропозицій є базовим і на обговореннях бажано його розширити.
  Прошу підтримати петицію та модернізацію нашої системи муніципального транспорту.

  поширити електронну петицію:

  перелік осіб, які підтримали петицію