• Thumb c44b4f0a99eec72d1ca7c0a20703ef32

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Громадські приймальні міста Запоріжжя

ПІБ ініціатора: Матрій Андрій Кліментійович
Статус: На розгляді
Петиція №197
Дата початку збору підписів: 25.01.2017 17:47

Суть електронної петиції

Сотні, тисячі, мільйони громадян щоденно звертаються до органів державної влади та місцевого самоврядування, розраховуючи на допомогу у вирішенні багатьох соціальних, економічних, екологічних, правових та інших проблем, які перед ними ставить сучасне життя. Однак, деякі державні службовці замість того, щоб сумлінно виконувати свої посадові обов’язки, систематично порушують законні права громадян. Цей факт підтверджується існуванням такого явища, як отримання «відписки» на особисті звернення.

Громадськими активістами розроблений Всеукраїнський електронний реєстр «ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК» — це інструмент постійного контролю громадськості за діями чиновників та мотиваційний механізм ефективного виконання ними своїх посадових обов’язків. Система спрямована на накопичення інформації про порушені права громадян і побудові на її основі відкритої статистики, для виявлення системних помилок (зловживань) в роботі посадових осіб держорганів та установ.

При накопиченні звернень про порушені права в реєстрі формується відкрита статистика за різними напрямками і сферам життєдіяльності. За допомогою статистики можна об'єктивно оцінити роботу керівництва органів державної влади та місцевого самоврядування. Громадські об’єднання на основі статистики зможуть виокремлювати наболілі питання та проводити публічні обговорення, громадські слухання, загальні збори громадян за місцем проживання задля системного вирішення проблем, а також вести постійний моніторинг та контролювати роботу посадових осіб.

Система моніторингу порушення прав людей дуже актуальний на сьогодні механізм побудови правових взаємовідносин «влади» і громади. Адже, згідно ст.. 3 Конституції України: «Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави».

Щоб надати можливість використовувати електронний реєстр «Зворотній зв'язок» громадянам, у кого з різних підстав немає доступу до мережі Інтернет, треба створити у районах нашого міста Громадські приймальні. Через працівників (операторів) цих приймалень буде можливість вносити документально підтверджену інформацію про порушені права та законі інтереси громадян, внаслідок дій або бездіяльності посадових осіб держорганів та місцевих установ.

Прошу Запорізьку громаду підтримати петицію!

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію